ترجمه متن از روی عکس برای کامپیوتر

ترجمه متن از روی عکس برای کامپیوتر

حتماً تا به حال به دنبال دانلود نرم افزار ترجمه متن برای کامپیوتر گشته‌اید. دیگر نیازی به نرم افزار ترجمه متن ندارید. چون ترجمه متن از روی عکس برای کامپیوتر را به آسانی می‌توانید به صورت آنلاین انجام دهید.

بعضی موقع به مترجم انگلیسی دسترسی ندارید یا قصد ندارید برای ترجمه هزینه کنید. بهترین راه برای ترجمه متن از روی عکس برای کامپیوتر استفاده از ربات ترجمه انگلیسی یا ترجمه ماشینی است. چند سایت مختلف ترجمه ماشینی انگلیسی به فارسی به ما می‌دهند. برای اطلاعات بیشتر نوشته بهترین مترجم آنلاین را بخوانید.

در این مطلب روش ترجمه متن روی صفحه را با ۲ روش به شما آموزش خواهیم داد. برای ترجمه متن از روی عکس برای گوشی توصیه می‌کنیم حتماً نوشته ترجمه متن با عکس گرفتن را بخوانید.

روش اول: مترجم یاندکس

ابتدا با کلیک بر روی مترجم یاندکس وارد این سایت شوید.

در بالای صفحه بر روی منوی Images کلیک کنید تا وارد بخش بارگذاری تصویر شوید. در صفحه بعد، در قسمت بالا زبان انگلیسی و سپس فارسی (Persian) را انتخاب کنید.

تصویر خود را بارگذاری کنید.

انتخاب تصویر برای ترجمه

بلافاصله متن موجود در تصویر شما شناسایی و ترجمه می‌شود. در این قسمت ممکن است به هم ریختگی در فونت‌های فارسی ببینید. نگران نباشید. بالای راست صفحه، باز کردن متنرا کلیک کنید.

در صفحه بعد، متن عکس اصلی و ترجمه عکس را کنار هم می‌بینید. می‌توانید متن ترجمه شده را نیز کپی کنید.

ترجمه عکس با یاندکس

روش دوم: مترجم گوگل

در این روش برای تبدیل عکس به متن از از گوگل درایو کمک می‌گیریم. وقتی گوگل درایو را کلیک کردیم، نیاز به یک اکانت جی میل داریم. وارد جی میل خود شوید. در بالای چپ صفحه، New و سپس File Upload را انتخاب کنید:

بعد از اینکه تصویر خود را آپلود کردید، روی آن کلیک کرده و ابتدا Open with و سپس Google Docs را انتخاب کنید.

ترجمه عکس با گوگل

تبدیل عکس به متن به صورت رایگان در گوگل برای شما انجام می‌شود. مرحله بعدی ترجمه است. در بالای سمت، منوی Tools را کلیک کرده و Translate document را انتخاب کنید.

منوی ترجمه عکس

در کادری که ظاهر می‌شود، یک نام برای فایل ترجمه خود برگزیده و زبان را Persian انتخاب کنید. حالا یک فایل دارید که حاوی ترجمه متن از روی عکس است. البته ترجمه شما یک ترجمه ماشینی است و شاید خیلی دقیق نباشد.

ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان

  • ترجمه انسانی (نه روبات)
  • ترجمه روان و تخصصی
  • ضمانت بازگشت وجه

چرا ترجمه حرفه‌ای و انسانی ما را امتحان نمی‌کنید؟ قیمت‌گذاری و مشاوره رایگان است!

اسکرول به بالا