بهترین مترجم آنلاین

بهترین هوش مصنوعی برای ترجمه

ترجمه متن انگلیسی ممکن است وقت‌گیر، خسته‌کننده یا هزینه‌بر باشد. اما پیشرفت‌های دیجیتالی روش‌‌های سریع‌تر و کارآمد‌تری را نیز در اختیار ما قرار داده است. در مواقعی که زمان کمی در اختیار داریم هوش مصنوعی برای ترجمه گزینه‌ای سریع و مقرون به صرفه است.

در اینترنت، تعداد زیادی هوش مصنوعی ترجمه برای کامپیوتر و اندروید وجود دارد. اما تعداد برنامه‌های ترجمه انگلیسی به فارسی محدود است. در این مطلب، ۳ گزینه از بهترین سایت ترجمه را برای ترجمه انگلیسی به فارسی و همچنین ترجمه فارسی به انگلیسی معرفی می‌کنیم.

Google Translate

مترجم آنلاین گوگل

گوگل مترجم محبوب‌ترین سرویس ترجمه است که دارای اپ اندروید و اپ آیفون نیز می‌باشد. گوگل مترجم امکانات زیادی دارد از جمله:

  • ترجمه متن
  • مترجم عکس
  • ترجمه آنلاین فایل
  • مترجم صوتی
  • مترجم دست خط

در میان بهترین مترجم آنلاین، گوگل مترجم گزینه خوبی برای ترجمه انگلیسی به فارسی و بالعکس است. برای آشنایی بیشتر با دوربین ترجمه گوگل و ترجمه متن با عکس گرفتن پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید: دوربین ترجمه گوگل.

Bing Translate

مترجم آنلاین مایکروسافت

مترجم آنلاین مایکروسافت یا بینگ مترجم هم دارای اپ اندروید و اپ آیفون است. مترجم بینگ هم می‌تواند متن، عکس و صوت را ترجمه کند. نرم افزار ترجمه در ورد بر اساس این مترجم آنلاین عمل می‌کند. مترجم آنلاین مایکروسافت یک نسخه تجاری و پولی نیز برای شرکت‌ها ارائه می‌کند.

Yandex Translate

مترجم آنلاین یاندکس

یاندکس موتور جستجوی مورد استفاده در کشور روسیه است. مترجم یاندکس می‌تواند بیش از ۹۵ زبان مختلف از جمله زبان فارسی را به یکدیگر ترجمه کند. یاندکس دارای اپ اندروید و مرورگر آیفون است.

نتیجه گیری

سایت‌های مختلفی خدمات ترجمه را به صورت رایگان ارائه می‌کنند. در میان بهترین مترجم آنلاین، deepL Translator وجود دارد که متأسفانه هنوز از زبان فارسی پیشتیبانی نمی‌کند. بنابراین برای ما فارسی زبانان، گزینه‌ها محدودتر است. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد سایت‌های ایرانی ارائه‌کننده خدمات رایگان ترجمه از سرویس‌های ترجمه مانند گوگل استفاده می‌کنند. حتی اگر یک سایت ایرانی خدمات مستقلی را نیز ارائه کند، به دلیل محدود بودن منابع و کیفیت پایین‌تر ترجمه‌ها، استفاده از آن توصیه نمی‌شود.

به نظر می‌رسد که با در نظر گرفتن همه عوامل، در حال حاضر، مترجم گوگل بهترین هوش مصنوعی برای ترجمه باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا